Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony.

kafle normal 01

kafle normal 02

kafle normal 03

kafle normal 04

  
SlideBar

Przykłady rozwiązań

Małe biuro architektoniczne

Sytuacja

Właścicielka jednoosobowej firmy zajmującej się projektowaniem wnętrz, obecna na rynku od dwóch lat, potrzebowała auta do częstych podróży służbowych. Klienci biura architektonicznego byli rozlokwani w różnych miejscowościach na terenie centralnej Polski.

Potrzeba

Klientka szukała bezpiecznego i prestiżowego samochodu, z którego mogłaby korzystać bez potrzeby angażowania się w jego obsługę techniczną. Planowała sfinansowanie go poprzez leasing. 

Rozwiązanie

Klientka otrzymała porównanie różnych modeli samochodów w klasie wyższej, obejmujące m.in. łączne koszty użytkowania, postrzeganie marki i awaryjność poszczególnych z nich. Dzięki wynegocjowaniu dodatkowego rabatu w salonie dealera spoza Warszawy, oferta na samochód była korzystniejsza niż najlepsza otrzymana przez klientkę. Po wyborze modelu auta, Klientka zdecydowała się na skorzystanie z wynajmu długoterminowego zapewniającego nie tylko finansowanie ale także pełną obsługę bieżącą, w tym ubezpieczenie, serwisowanie, wymianę opon oraz assistance i pojazd zastępczy.

Firma cateringowa rozszerzająca działalność

Sytuacja

Firma oferująca usługi cateringowe, działająca od roku. Posiada stałych odbiorców oraz portfel zamówień na kolejne 18 miesięcy. Jako młoda firma planuje zatrudnienie nowych pracowników w perspektywie kolejnego kwartału.

Potrzeba

Właściciel firmy zgłosił zapotrzebowanie na trzy samochody: dwa auta dostawcze wyposażone w chłodnie do transportowania gotowych posiłków oraz jedno osobowe dla właściciela do dojazdów do klientów i dostawców na terenie całego kraju. Klient rozważał skorzystanie z leasingu oraz miał określony miesięczny budżet na pokrycie kosztów wszystkich trzech samochodów.

Rozwiązanie

W przypadku dwóch samochodów dostawczych najatrakcyjniejszą opcją okazał się zakup samochodów przy wykorzystaniu specjalnej oferty kredytowej dofinasowanej z funduszy UE. Zawarzyła na tym także możliwość jednorazowej amortyzacji wartości zakupionych aut, dzięki której Klient skutecznie obniżył podatek dochodowy w bieżącym roku. Właścicielowi firmy zostały zaproponowane trzy modele samochodów osobowych różniące się zarówno kosztami, jak i możliwościami przewożenia mniejszych ładunków. Między innymi z powodu konieczności zapewnienia regularnej obsługi serwisowej na terenie całego kraju (75% przejazdów poza miastem siedziby firmy) optymalnym rozwiązaniem okazał się wynajem długoterminowy.

Drukarnia planująca inwestycje

Sytuacja

Właściciel drukarni prowadzi swoją działalność w jednym z miast na Lubelszczyźnie. Firma działa od kilku lat i w przyszłym roku planuje zwiększenie skali działania i zakup nowych maszyn drukarskich.

Potrzeba

W związku z rozwojem firmy Klient zgłosił zapotrzebowanie na nabycie auta osobowego. Wybrał samochód u dealera, jednak nie miał sprecyzowanych założeń co do finansowania pojazdu.

Rozwiązanie

Po analizie potrzeb i planów firmy, zrezygnowano z finansowania samochodu przez kredyt bankowy, aby nie obciążać zdolności kredytowej niezbędnej na potrzeby przyszłych inwestycji drukarni. Przedstawiono trzy propozycje leasingowe, różniące się nie tylko wysokością miesięcznej opłaty, ale także innymi kosztami oraz warunkami umowy. W konsekwencji Klient zdecydował się na ofertę, w której opłata miesięczna nie była najniższa, ale w połączeniu z niskimi innymi kosztami oraz korzystnymi warunkami umowy, była w całościowej ocenie najkorzystniejsza.

Auta dla handlowców dystrybutora AGD

Sytuacja

Importer i dystrybutor urządzeń AGD, notujący od kilku lat wzrost sprzedaży. W ostatnim roku zostały poczynione znaczące inwestycje w spółce dystrybucyjnej, co doprowadziło do stworzenia własnego działu handlowego. Z tego powodu zarząd postanowił pozyskać pięć samochodów dla nowo powstającego działu sprzedaży.

Potrzeba

Firma otrzymała od lokalnego dealera ofertę z wysokim rabatem na auta klasy kompakt z silnikiem benzynowym. Z racji działalności na terenie całego kraju firma rozważała wynajem długoterminowy oraz leasing i poszukiwała najkorzystniejszej opcji  spośród ofert dostępnych na rynku.

Rozwiązanie

Analiza pełnych kosztów użytkowania samochodów (ang. TCO – Total Cost of Ownership) wykazała, że wybrane przez firmę auta benzynowe będą tańsze w zakupie od alternatywnego modelu z silnikiem diesla o ok. 6%. Jednak łączne koszty użytkowania (uwzględniające m.in. wartość rezydualną, serwisowanie i koszty paliwa) w przypadku samochodów z silnikiem diesla (w szczególności ze względu na wysokie przebiegi aut handlowców) okazały się niższe o ok. 8%. Dzięki tej analizie spółka skorygowała swoje założenia, uzyskując dodatkowe oszczędności. W celu zapewnienia nieprzerwanej pracy handlowców firma zdecydowała się na wynajem długoterminowy zawierający m.in. rozszerzony assistance oraz auto zastępcze w przypadku obsługi serwisowej, naprawy i szkody komunikacyjnej.

end faq