Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony.

kafle normal 01

kafle normal 02

kafle normal 03

kafle normal 04

  
SlideBar

FAQ - Najczęstsze pytania naszych Klientów

Witamy w dziale zawierającym odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania naszych Klientów. Jeśli szukacie Państwo odpowiedzi na inne pytania, prosimy o kontakt.

Czym jest wartość końcowa /wartość rezydualna / wartości opcji wykupu?

Wartość końcowa jest to kwota, za którą możliwe jest nabycie samochodu po zakończeniu umowy leasingu. W zależności od typu leasingu wykup może odbywać się po wartości rynkowej lub znacznie od niej niższej, np. 1% wartości początkowej pojazdu..

Jaki może być maksymalny wiek samochodu branego w leasing?

W zależności od firmy leasingowej, umowa leasingu powinna zakończyć się kiedy samochód osiągnie wiek 7-10 lat. Oznacza to, że np. czteroletnie używane auto może być wyleasingowane na  okres od 3 do 5 lat.

W jakim celu jest uiszczana opłata wstępna w przypadku leasingu lub wynajmu długoterminowego?

Opłata wstępna obniża miesięczne opłaty leasingowe / za wynajem. W niektórych przypadkach może ona wynikać z wymogów firmy leasingowej dotyczących ryzyka, w innych – z chęci Klienta do obniżenia miesięcznych opłat.

Jaka jest różnica między leasingiem a wynajmem długoterminowym?

Umowa leasingu obejmuje tylko finansowania samochodu, a na jej koniec Klientowi przysługuje prawo wykupu auta za wartość niższą niż jego wartość rynkowa np. 1%.
Tymczasem wynajem długoterminowy obejmuje oprócz finansowania wszelkie inne usługi związane z użytkowaniem samochodu, np. ubezpieczenie z likwidacją szkód, obsługę techniczną (przeglądy, naprawy), serwis opon, assistance i samochód zastępczy. Ponadto na koniec umowy samochód co do zasady pozostaje własnością firmy leasingowej i to ona sprzedaje go na rynku wtórnym. Ewentualny wykup wiąże się z zapłaceniem kwot zbliżonych do wartości rynkowej samochodu

Czy leasingowany samochód może być użytkowany przez osobę trzecią?

Kodeks cywilny, który reguluje kwestie leasingu stwierdza, że używanie samochodu możliwe jest tylko przez korzystającego czyli leasingobiorcę, który jest stroną umowy. Niektóre firmy leasingowe za formalne upoważnienie do korzystania z samochodu przez osoby trzecie pobiera dodatkowe opłaty. Z punktu widzenia umowy leasingu,  nie ma jednak w rzeczywistości większych przeciwskazań, żeby auto było użytkowane przez najbliższą rodzinę lub pracowników przedsiębiorcy. Należy natomiast sprawdzić ogólne warunki ubezpieczenia pojazdy, gdyż tam mogą pojawić się wyłączenia lub ograniczenia ubezpieczenia w przypadku np.  dla użytkowników z krótszym stażem jako kierowcy.

Jak można maksymalnie obniżyć miesięczną opłatę w przypadku leasingu lub wynajmu długoterminowego?

W leasingu obniżenie opłat jest możliwe na trzy sposoby, poprzez:

  • Wydłużenie umowy leasingu.
  • Zwiększenie wartości końcowej np. z 1% do 19%.
  • Uiszczenie maksymalnie wysokiej opłaty wstępnej.

W wynajmie długoterminowym obniżenie opłat możliwe jest poprzez:

  • Wydłużenie umowy najmu
  • Uiszczenie maksymalnie wysokiej opłaty wstępnej.
  • Zmniejszenie kontraktowego przebiegu.
  • Zmniejszenie zakresu usług.

Która opcja jest dla mnie najlepsza w przypadku samochodu - kredyt, leasing czy wynajem długoterminowy?

Dobór optymalnej opcji zależy od analizy konkretnej sytuacji przedsiębiorcy. Zachęcamy do zapoznania się z przykładami doboru właściwego rozwiązania w sekcji Przykładowe rozwiązania bądź kontaktu z nami.

end faq