Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony.

kafle normal 01

kafle normal 02

kafle normal 03

kafle normal 04

  
SlideBar

Aktualności

poniedziałek, 14 marzec 2016

Auto po leasingu bez podatku?

Przedsiębiorca, który wykupił leasingowany samochód i po pół roku go sprzedał, nie musi rozliczać się z fiskusem.

poniedziałek, 22 luty 2016

Sprzedaż samochodu na złom

Jak opodatkować podatkiem od towarów i usług sprzedaż samochodu na złom? - pyta czytelniczka Rzeczpospolitej

wtorek, 12 styczeń 2016

Czemu ropa tanieje?

Ropa tanieje już od 19 miesięcy. Eksperci, którzy kiedyś mówili o murze cenowym nie do pokonania, bo złoża są na wyczerpaniu, wydobycie coraz droższe, a kartel OPEC rządzi, dawno zamilkli. Zanim zaczął się zjazd cenowy, perspektywa 100 dol. za baryłkę wydawała się nabywcom kusząca, a 80 to było marzenie. Wszyscy pamiętali lato 2008 r., gdy cena doszła do koszmarnego szczytu – 144 dol.

poniedziałek, 14 grudzień 2015

Fiskus sprawdzi kto płaci za paliwo

Organy podatkowe weryfikują metody naliczania przychodu od benzyny wykorzystanej w jazdach prywatnych pracownika. Ale nawet jeżeli nie akceptują sposobu, to nie potrafią go zakwestionować

wtorek, 01 grudzień 2015

Mandaty dla turystów

W tym roku kraje UE wszczęły 320 tys. spraw o wykroczenia polskich kierowców. Głównie we Francji, w Niemczech i Austrii. Powód: bardziej restrykcyjne prawo niż w Polsce

wtorek, 27 październik 2015

Nabici w rurę Volkswagena

 Volkswagen padł ofiarą własnego sukcesu. Długo przekonywał, że odkrył tajemnicę tworzenia małych silników wysokoprężnych – czystych, oszczędnych, dysponujących sporą mocą i niezłą dynamiką. Naukowcy Uniwersytetu Zachodniej Virginii byli pod takim wrażeniem, że postanowili zaangażować się w promowanie clean diesel. Chcieli zebrać dodatkowe dowody na potwierdzenie, że przemysł USA powinien iść tą drogą. Taki był początek spalinowej afery, która wstrząsnęła niemiecką gospodarką.